Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Medikal Cihazlarda Arıza Tespiti

Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile biyomedikal cihazlarla ilgili basit arızaların tespit edilmesi yazılımlarla kontrol edilen, elektronik ekranlar üzerinde mevcut hataları kodlarla bize bildiren cihazlarla ve bu hata kodları ile ilgili arızaları tespit edebilecek ve yazılımlar yardımıyla bu basit hataları giderebileceksiniz. Biyomedikal cihazlarda karşılaşılan arızaların büyük bir kısmı basit giderilmesi kolay arıza tiplerindendir. Biyomedikal cihazların büyük bir kısmı ileri teknoloji kullanan cihazlardır ve daha önce de belitliğimiz gibi bilgisayar, mikroişlemci ve mikrodenetleyicilerle kontrol edilir. Bu kontrol de bize arızanın giderilmesi konusunda oldukça hız kazandırmaktadır. Hata kodları olarak da adlandırdığımız bu ifadeler arızanın tipi ve giderilmesi noktasında oldukça faydalı ipuçları vermektedir. Biyomedikal cihazlarla ilgili çalışırken sürenin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Biyomedikal cihazlarla çalışırken yapacağınız her doğru hareketin insan yaşamına ve insan yaşam kalitesine büyük bir katkı olduğu bilincinde hareket etmeniz temel ilkelerinizden olmalıdır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır