Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Biyomedikal, Tıbbi bölümlerde okumak isteyen öğrenciler için ilk kaynak

Günümüzün modern toplumlarında çok önem verilen konuların başında sağlık gelmektedir. Sağlık hizmetlerinin kalitesi, hızı ve sürekliliği kullanılan cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması ve sistemlerin sürekli çalışır halde tutulması ile mümkündür.

Biyomedikal cihaz teknolojileri de, ülkemizde hızla yaygınlaşan bir sektördür ve sektöre teknik anlamda destek sağlayacak elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dersler, biyomedikal cihazlarda kullanılan elektromekanik ünitelerin ayırt edilmesini sağlayacak ihtiyaç duyacağınız temel bilgileri basitten karmaşığa doğru sıralanmış şekilde ve sizin anlayabileceğiniz sadelikte işlemektedir.


Biyomedikal Cihazlardaki yarıiletken ve Anahtarlama sistemleri

Özellikle biyomedikal cihazların tamamına yakın bir kısmı, elektrik kesintisinin kabul edilemez olması nedeniyle kesintisiz güç kaynakları üzerinden çalıştırılmaktadır. Yine biyomedikal cihaz beslemesinin dışında IGBT lerin endüksiyonla ısıtma sistemlerindeki üstünlükleri ve geniş ayar karekteristik özellikleri fizik tedavi cihazlarında yaygın olarak kullanılma koşulunu oluşturmaktadır. Özel yarı iletkenlerin büyük akımları oldukça küçük gerilim değerleriyle kontrol edebilir olması hem cihazı kullanan tıp personelinin hem de hastaların güvenliklerini artırmıştır. Bu ders ile biyomedikal cihazlardaki anahtarlama sistemlerini ve özel yarıiletkenleri öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır