Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Bitkilerde hücre ve doku yapısı

Biliyorsunuz dƒnyadaki varlıklar canlı varlıklar ve cansız varlıklar olmak ƒzere ikiye ayrılır. Cansız varlıklar atomlardan, canlı varlıklar ise hƒcre dediğimiz yapı biriminden oluşur. Hƒcre canlıların en kƒ„ƒk yapı birimidir. Organik ve inorganik maddelerin bir araya gelmesiyle oluşur. Hƒcre bir canlının yaptığı bƒtƒn hayatsal faaliyetleri yerine getirir. Yani beslenir, solunum yapar, „oğalır ve …lƒr. Kendisi i„in enerji ƒretir, ƒrettiği enerjiyi kullanır. Kendine …zgƒ proteinleri sentezler. Aynı yapıda olan ve aynı g…revi ƒstlenen hƒcreler bir araya gelerek dokuları oluşturur. Dokular organları, organlar sistemleri, sistemlerde canlıyı meydana getirir. Bitkiler de bitkisel hƒcrelerden meydana gelir. Bitki hƒcreleri bitki dokularını oluşturur. Sizler bu modƒlle bitki hƒcre ve dokularını …ğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler