Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Bireysel Emeklilik Sigortası Şartları Nedir ?

Bir ülkenin kalkınmış olmasının en önemli göstergelerinden birisi de o ülke insanlarının sosyal güvencelerinin bulunmasıdır. Gerek sağlık sorunları çıktığında gerekse çalışma hayatı sonrasında geçinebilmeleri anlamında insanların sosyal güvenlik şemsiyesi altında olması devletin en temel görevlerinden birisidir. Ancak günümüzde sosyal güvenlik kurumlarından faydalanmanın yanı sıra özel sigortalardan da yararlanılmaktadır. Bunlardan birisi de bireysel emeklilik sigortasıdır. Bireysel emeklilik sigortası özel şirketler tarafından kişilerin geleceğini güvence altına almak adına prim karşılığı yapılan sigorta çeşididir. Ülkemizde de bireysel emeklilik sigortası yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bireysel emeklilik, geleceğe yönelik uzun soluklu işlemleri gerektirdiğinden yasalarla teminat altına alınması gerekmektedir. Bu durum karşısında devlet bireysel emeklilik ile ilgili mevzuatı belirlemek amacıyla yönetmelikler hazırlamıştır. İleride bir sigorta şirketinde çalıştığınızda, bireysel emeklilik sigortası poliçesi hazırlayabilmeniz için mevzuatı bilmeniz ve ona uygun poliçe hazırlamanız gerekmektedir. Bu ders ile bireysel emekliliğe ait mevzuatı kavrayabilecek ve mevzuata uygun bireysel emeklilik sigortası yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler