Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Otomasyonda Bilgisayar Ağları 2

Bundan önceki derste ağ topolojilerini, kablo yapımını ve IP sınıflarını öğrenmiştiniz. Bu derste ise TCP/IP modelindeki katmanlarından olan fiziksel, data link ve ağ katmanını inceleyeceğiz. Katmanların iç yapıları ile birlikte barındırdıkları elemanları da tanıyacağız. Ayrıca ikinci bölümde bir ethernet paketi yakalayıp paket içindeki verileri yorumlayacağız. Böylelikle ağ içinde haberleşmenin nasıl sağlandığını ve haberleşme yapılmadan önce hangi işlemlerin gerçekleştirildiğini öğreneceğiz. Bu ders size ağ programlamacılığı hakkında temel ön bilgiler kazandıracaktır. Ayrıca basit bir ağ kurulumunda hangi elemanları nasıl kullanacağımız hakkında bilgi kazandıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır