Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ofis ve Büro Yönetimi

Ofis ve Ofiste gerekli olan dökümanlar. F Klavye kullanımı dersleri, Dosyalama, Raporlama ve Sekterelik için gerekli diğer konular, Ofis mobilyaları ve Ofis düzeni. Ofis yönetimi için bilmeniz gereken herşey.


Sigorta bildirimi nasıl yapılır

Gerek öğrenciliğiniz süresince gerekse bir işe başladığınızda, sizden bir çok belgeyi düzenlemeniz istenecektir. Bir büroda düzenlenen belgeler çok çeşitlidir,; ancak en sık kullanılan belgelere ait kanunî bilgileri, düzenlemeye ilişkin bilgileri ve düzenlenmiş örnekleri bu derste bulabileceksiniz. Sosyal Sigortalar Kurumuna, İş-Kur’a ve bölge çalışma müdürlüğüne verilecek belgeler ile işçi çalıştıran işletmelerin SSK’ ye her ay vermek zorunda oldukları aylık prim ve hizmet belgesi, vergi dairesine yine her ay veya üç ayda bir verilecek olan;muhtasar beyanname, katma değer vergisi beyannamesi ve geçici vergi beyannamesi düzenleyebilmeniz için 2005 yılına ait kanunlar çerçevesinde hazırlanmış örnekler ve düzenlenmiş belgeler; sizin bu konuda bilgi ve beceri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ancak kanun maddelerinin çok sık değişmesi nedeniyle, sağlıklı ve doğru bir şekilde formları ve beyannameleri düzenleyebilmeniz için her yıl kanun maddelerinde yapılan değişiklikleri takip etmelisiniz. Vergi Usul Kanunu (VUK), Gelir Vergisi Kanunu (GVK), Sosyal Sigortalar Kanunu (SSK), İş Kanunu ve benzeri kanunları inceleyerek bu bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır