Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


tifdruk baskı makinesinin silindir temizliği

Bu ders tifdruk silindir temizliğinin uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Silindir temizliği, makine temizliğinde olduğu gibi baskı operatörünün yapması gereken rutin işlerden biridir. Doğru yapılan silindir temizliği, silindirlerin bir sonraki işlerde kullanılmasına imkan sağlar. Aynı zamanda temizlik, silindirlerin depoda muhafaza edilmesi için ön şartlardan biridir. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler kalıp silindirinin düzgünce çıkarılmasını, temizlenmesini ve depolarda muhafaza edilmesini; baskı silindirlerinin çıkarılmasını, temizlenmesini ve muhafaza edilmesini rahatlıkla yapabileceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, tifdruk silindir temizliğini yapabilen nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler