Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Baskıda tel dikiş yapımı

Bu ders baskı sonrası işlemlerden tel dikiş tekniği ile ciltleme yöntemini, tel dikiş makinelerin kısımlarını, kullanılan telleri ve dikiş esnasındaki oluşan hataların giderilmesinin anlatıldığı öğretim materyalidir. Matbaaların hemen hemen hepsinin ihtiyaç duyduğu bu makineleri birçok matbaa bünyesinde bulundurur. Broşür, ince kitap gibi forma işlerin veya fatura, irsaliye gibi blok işlerin ciltlenmesinde kullanılan bu yöntem matbaalar ve ciltlenmiş ürünü kullananlara kolaylıklar sunmaktadır. Size bu derste bu işi yapmak için gerekli bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir. Yaptığınız işi önemsemeniz ve ciddiye almanız sizi başarıya ulaştıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler