Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaa için amblem ve Logo yapımı

Günümüzde yaygınlaşan rekabet ortamı, firmaların öne çıkma isteklerini doğurmuş ve kendilerini ifade etmek için birtakım simge ve isimlerden yararlanmalarına yol açmıştır. Amblem/logo ismini verdiğimiz bu ifadeler, matbaalar tarafından basılan firmaya ait evraklar üzerinde yer alır. Hemen hemen bütün basılı (kartvizit, reklam sayfası, el ilanı, broşür, fatura irsaliye….) materyallerin üzerinde mevcut olan amblem/logolar matbaacılık, özellikle de masa üstü yayıncılık alanında oldukça önemli bir yer tutar. Baskı öncesi hazırlık aşamasında diğer elemanlarla birlikte amblem/logonun da reprodüksiyonunun yapılması gerekmektedir. Bu derste bilgisayarda amblem/logo orijinal hazırlama ve kontrollerini yapma işlemlerini gerçekleştirebilecek beceriye ulaşmanız için gerekli bilgiler verilecektir. Ders sonunda orijinale birebir uygunlukta amblem/logo reprodüksiyonu yapma yeterliğini kazanmanız amaçlanmaktadır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli eleman olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler