Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Tatlı tarifleri

Tatlılar, sevilerek tüketilen ve bu nedenle en çok üretilen yiyeceklerdir. Bu ders sütten, kolay hamurdan ve hazır ürünler kullanılarak yapılan tatlılarla ilgili bilgi vermektedir. Dersi tamamladığında bu gruba ait bütün tatlıları hazırlama becerisini kazanacaksın. Dersteki temel bilgi ve becerileri kazandıktan sonra diğer derslerdeki tatlı gruplarını da daha kolay öğrenebileceksin. Bu ders tamamlandığında basit tatlıları amacına uygun olarak hazırlayabileceksin. Bu dersteki bilgiler mesleğinin birinci basamağını oluşturacak. Daha sonraki dersleri de tamamlayıp kendini mesleki alanda iyi yetiştirdiğinde otellerin, pastanelerin, restoranların, toplu beslenme hizmeti veren kurumların ilgili bölümlerinde çalışabileceksin.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler