Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Basit seramik motifleri nasıl çizilir

Çini Türk kültürünü yaşatan önemli bir sanat dalıdır. “Türk Süsleme Sanatı”nın önemli bir bölümünü oluşturan çini motifleri günümüze kadar aslını koruyarak gelmiştir. Basit motifleri çizmek, Türk çini sanatında temel konu olarak yer almıştır. Çini motifleri; günlük yaşantımızda kap kacak, süs eşyası, biblo, mekân süsleme ve dekorasyon malzemesi yanı sıra kullanım kolaylığı ile günümüzde de yerini almaktadır. Basit Motif Çizimleri adlı ders ile çini sanatında temel becerilerin kazanılması amaçlanmaktadır. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler istenilen motifleri aslına ve tekniğine bağlı olarak çizebileceksiniz. Bununla beraber bu işlemleri yapmak için gerekli olan temel bilgileri edineceksiniz. Bu bilgi ve beceriler, sizlerin çini sanatında motifleri, aslına uygun kullanmanıza, bu dersten kazandığınız bilgi ve becerilerle ilgili sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri kazandığınızda seramik ve cam alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişecek ve ülke kalkınmasına katkıda bulunacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

tuba çini boyama anlamı

ÇİNİ BOYARKEN RENKLERİN ANLAMLARI VE DUYGU LARINI ANLATAN ÖZEL BİR TASARIM İÇİNDE VE YAPILDIKTAN SONRA YURT DIŞINDA SATILIR NEDENİ TÜRKİYEDE PARAYA ÖNEM VERİYORLAR YURTDİŞINDA İSE EMEĞE VE SANATA ÖNEM VERİ YORLAR

02-05-2010 15:14

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler