Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Balıkçılık belgesi ve balıkçı olma şartları

“Denizcilik ve Su Ürünleri” alanında yer alan ‘’Su Ürünleri Yetiştiricisi’’,“Balıkçı Gemisi Kaptanlığı” meslekleri için önemli olan Su Ürünleri Mevzuatının esası: ¾ Su ürünlerinin denizden avlama esaslarını belirleyen 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, ¾ Tarım Bakanlığı tarafından her sene yayınlanan Su Ürünleri Sirküleri ile belirlenmiştir. Dünyamızın en temel sorunlarından birisi nüfus artışı kabul edilmektedir. Hızlı nüfus artışının beraberinde getirmiş olduğu en önemli hususlardan birini de gıda üretiminim yetersiz kalması oluşturmaktadır. Bu husus toplumları yeryüzünün ¾’ ünü oluşturan su kaynaklarından su ürünleri istihsali konusunda daha fazla faydalanmaya yöneltmiştir. Ancak su kaynaklarının sahip olduğu gıda potansiyelli de tükenmez değildir. Özellikle su kirliliği, aşırı avlanma, yasak avcılık yöntemleri kullanma, zamansız avlanma gibi sebepler su kaynaklarının verimliğini azaltmaktadır. Sizleri bu konuda bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olan Su Ürünleri Mevzuatı dersi ile su kaynaklarından yetiştiricilik ve avcılık yolu ile doğal dengeye zarar vermeden daha fazla faydalanabilmeniz amaçlanmaktadır. Bu sayede ülkemiz sularındaki ekonomik potansiyelli de gelecek kuşaklara zarar vermeden bırakmış olmak görevimiz olacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler