Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Balıkçılıkta kapama tuzakları

Tuzaklar balıkların göç yolları üzerinde kurulan basit yapılı pasif av araçlarıdır. Diğer av araçlarına nazaran daha ekonomik bir maliyete sahip olmakla birlikte av verimleri de nispeten daha düşük olmaktadır. Tuzak ağlarının içerisinde en önemli grubu dalyanlar oluşturmaktadır. Farklı tip ve büyüklükte dalyanlara rastlamak mümkündür. Bunun dışında kaldırma ve çökeltme ağları, pinterler ve sepetler de tuzak ağlar sınıfına girer. Bu av araçları yapımları esnasında ayrı bir ustalık gerektirirler. Tuzak hazırlama dersi ile avlanılacak su ürünlerinin türlerine göre farklı tiplerde tuzaklar hazırlayabilecek ve bu tuzakları uygun malzemelerle tekniğine uygun olarak donatabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler