Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Balık ağı çeşitleri ve Ağ malzemeleri

Teknolojinin gelişimiyle birlikte balık avlama yöntem ve teknikleri gelişmiş, avlamada kullanılan av araç çeşitleri artmıştır. İlk insanlar ilkel, basit yöntemlerle yapılan av araçları kullanmaktayken günümüzde modern yöntemlerle yapılan avcılıkta kullanılan malzemeler fabrikasyon olarak imal edilmektedir. Fabrikasyon olarak imal edilen ağlar piyasada belirli boyutlarda bulunur ve avcılık tekniğinin gereklerine uygun olarak ağ kesimi işlemlerine tabi tutulurlar. Bu sayede farklı özelliklerde ağlardan oluşan av araçları yapılarak avcılık faliyetlerinin vermliliği artırılmış olur. Ancak ağ kesimi işlemi ağ donatımının en hassas kısmı olup kesilecek ağ parçalarının boyutları ve sayıları donatılacak ağın farklı bölümlerinin özelliklerine göre titizlikle hesaplanarak kesilmelidir. Ağ kesimi dersi sayesinde ağ parçalarının kesim tekniklerini öğrenecek ve tekniğine uygun olrak ağ kesimi yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

burhan19601907@hotmaıl.co balık agı çeşıtlerı

ermenıstandan yazıyorum balık agı almak ıstıyorum yardımlarınız ıçın teşekur

05-07-2013 12:06

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler