Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Bahçede ve balkonda sarmısak yetiştirme ipuçları

Bilimsel araştırmalar sarımsak ve sarımsak ürünlerinin sağlık üzerindeki olumlu etkilerini ortaya koymuştur. Özellikle sarımsağın antimikrobiyal etkisinin belirlenmesi, sarımsak hakkında gerek yazılı gerekse görsel basında olumlu yayınların sıklıkla yer alması bireylerin bilinçlenmesini ve tüketimin artmasını sağlamaktadır. Ülkemiz, sarımsak yetiştiriciliğinde hem kalite hem miktar yönünden dünya ticaretinde de büyük bir potansiyele sahiptir. İhracatta diğer üretici ülkelerle rekabet edebilmek için, sarımsak yetiştiriciliğinde bilinçli çalışanların yer alması gerekmektedir. İstenilen standartlarda üretimi gerçekleştirebilmek için, öncelikle hammaddeyi çok iyi tanıyıp, özelliklerine göre uygun şekilde yetiştirmek gerekir. Sağlıklı bir ürün; tarladan sofraya kadar her aşamada uygun teknikler kullanarak, temiz, düzenli ve disiplinli çalışarak elde edilir. Bu ders ile sarımsak bitkisini tanıyacak, sarımsağın yapısını ve özelliklerini kavrayacak, bu bilgiler doğrultusunda sarımsak yetiştirmek için hammaddenin üretimi, kültürel işlemleri ve hasat sırasında yapılacak işlemleri kavrayarak gerekli araç-gereçleri tanıyıp kullanabilme, bilgi ve becerilerini kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ali veli mandalina evde yetiştirmek için ne yapmam lazım

ben evde mandalina yetiştirmek istiyorum mandalinanın çekirdegini kışın ektim biraz büyüdü 5 santim kadar sonra çicek toprağına diktim şu an duruyo ama çok az büyüyo ne yapmam lazım tabiki balkonda çu an havalar serin giderse içeri alırım

27-08-2012 16:25

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler