Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Bahçedeki süs çalıları ve bakımı

Dış mekan bitkileri, bitkiler dünyasının bir parçasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi dış ortamlarda yaşayan ve dış çevreyi güzelleştirmekte kullanılan bitkilerdir. Ancak bitkiler dünyasında o kadar çok dış mekan bitkisi vardır ki bu bitkileri sınıflandırma yoluna gidilmiştir. Yapraklı ağaçlar, iğne yapraklı ağaçlar, ağaççık ve çalılar, sarılıcı ve yer örtücüleri örnek olarak verebiliriz. Siz bu derste süs çalılarını öğreneceksiniz. Çalılar 30-100 cm arasında boy yapan bitki grubudur. Çalı grubu bitkiler kendi aralarında bodur, küçük, orta ve büyük çalılar olmak üzere gruplara ayrılır. Çalı grubundaki bitkilerin hepsi dallanma özelliğine sahiptir ve güzel çiçekleri ile dikkat çeker. Peyzaj uygulamalarında genellikle grup veya soliter olarak kullanılır. Bazı süs çalıları ise güzel kokuları ile dikkat çeker. Bazıları ise çit bitkisi olarak kullanılmaktadır. İşte siz bu ders ile süs çalılarının genel özelliklerini, üretimlerini, peyzajda kullanım alanlarını ve önemli türlerini öğreneceksiniz. Gerekli yerlerde süs çalıları ile ilgili uygulamalar yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler