Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Autocad resimli Dersler

Autodesk Autocad programı hakkında kapsamlı dersler. Tüm ayrıntılar resimlerle tek tek açıklanmıştır. Kısa zamanda Autocad öğrenmek için bu derslere mutlaka göz atın. Sadece Autocad ile çizim değil, işinize yarayacak teknik bilgi de vermektedir.


Autocad ile Üç boyutlu çizim ve aktarım komutları

2009-06-03 11:39:39

Autocad ile iki boyutlu ve 3 boyutlu çizimlerin yapılmasını bu derste öğreneceksiniz. Plastik endüstrisi ve kalıpçılık gibi özellikle 3 boyutlu alana yönelik uygulamalar için Autocad vazgeçilmez bir programdır.

Devamı

Autocad Temel Komutlar ve Menüler

2009-06-03 11:37:33

AutoCAD isminin başındaki CAD: Computer Aided Drafting/Design kelimelerinin baş harfleri olan CAD’in Türkçe karşılığı BDÇ “Bilgisayar Destekli Çizim” veya BDT “ Bilgisayar Destekli Tasarım” anlamına gelmektedir. CAD programını kullanarak teknik çizimler, klasik çizim gereçlerini kullanmadan bilgisayar ortamında çizilmektedir. Bu derste temel komutların kullanımını ve menüleri öğreneceksiniz.

Devamı

Autocad kurulumu, menüler ve genel tanıtım

2009-01-09 16:36:32

Autocad hakkında bu kapsamlı döküman ile kurulum işleminden başlayarak, Autocad ile basit projelerin çizimi ile devam edeceksiniz. Menüler, çizgi çeşitleri, düzenleme araçları...

Devamı