Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Astragan işi lonya iğnesi

Gelişen teknolojiyle birlikte, makine nakışlarının ön plana çıkması, zaman ve enerjiden tasarruf sağlayarak daha kolay ve kısa sürede işlemeler yapılmasını sağlamıştır. Makinede uygulanabilen nakışlardan biri olan astragan işi ve blonya iğnesi (kordon tutturma) tekniği, uygulamadaki kolaylığı sebebiyle kısa sürede yapılması, güzel ve zarif bir işleme olması ile çok tercih edilen işlemeler arasında yer almaktadır. Ev dekorasyonunda, dekoratif örtülerde, aksesuarlarda, çanta ve terliklerde bunun yanı sıra çocuk, spor ve abiye kıyafetlerin süslenmesinde ve birçok alanda kullanılmaktadır. Bu faaliyetleri başarı ile tamamladığınızda; güzel, zevkli ve aynı zamanda kısa sürede yapabileceğiniz bu işlemeyi hayatınızın her anında kullanabileceğiniz gibi ekonomik olarak gelir de sağlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ümran bulu astragan işi

astragan işini el nakışı olarak görüp öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler

01-01-2013 19:14

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler