Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Antetli kağıt ve zarf reprodüksiyonu

Gelişen teknoloji ve sanayileşme ile birlikte insanların reklâma olan talepleri de gün geçtikçe artmaktadır. Günümüzde firmalar ve kurumlar için, kurumsal kimlik oluşturma zorunluluk olmuştur. Çünkü kurumsal kimlik, firma ve kurum ile ilgili insanların ilk izlenimlerini oluşturmaktadır. Kurumsal kimlik; kartvizit, antetli kâğıt, antetli zarf, amblem ve logo, dosya, illüstrasyon gibi basılı materyalleri kapsamakla kalmayıp; dekorasyondan, çalışanların kılık kıyafetine kadar çok geniş etkisi olan kapsamlı bir kavramdır. Kurumsal kimlik öğelerinden olan antetli kâğıt ve antetli zarf, firma ve kurumların ürün ve hizmetleri hakkında müşteriye gerekli bilgileri veren, teklif ve yazışmalarda kullanılan materyallerdir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler