Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Anı Fotoğrafçılığı, Fotoğraf Ayarları

Anı fotoğrafları, bazen, anların sabitlenmesi sonucu yıllar sonra önem kazanır. Gerçekte anı fotoğrafı daima yaşamımızın içinde olmuştur. Belki o anlık sevinç ve mutlulukları fotoğrafla sabitlemek isteriz; aradan yıllar geçince o anki yaşananları anımsar, özlem gideririz. Bazen de hafızamızdan silinen birçok olayı ya da unutulan arkadaşları fotoğraflara bakarak anımsarız. Ne şekilde olursa olsun; anı fotoğrafları, yaşanmış anları başkalarıyla paylaşabilme olanağına sahip olabilme güzelliğini taşır. Bu modülde, anı fotoğrafı çekerken ışık ortamlarından doğanın bütün olanaklarını zorlayarak yararlanır olmamız gerekir. Bunu hangi ortamda, hangi araç ve gereçlerle, hangi tekniklerle yapılabileceğini öğreneceksiniz. Anı fotoğrafları çekerken teknolojik gelişmelerden yararlanmak, uygulamada karşılaşabileceğiniz sorunları azaltırken arşivleyerek saklama bilgi ve becerisine sahip olabileceksiniz. Ayrıca bu ders size mesleki anlamda bilgi ve beceri kazandıracaktır. Edinmiş olduğunuz bilgi ve becerilerle anı fotoğrafının özelliklerini kavrayıp doğru ve güzel anı fotoğrafları çekebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır