Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Türk Gelenekleri

Anadolu, coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca birçok medeniyetin, kültürün kesiştiği nokta olmuştur. Anadolu kültürü, yüzyılların deneyimlerinden süzülerek biçimlenmiş, kuşaktan kuşağa aktarılan bir değerler bütünü haline gelmiştir. Anadolu kültürü, tarihsel bağları nedeniyle kendisine özgü bir durumu vardır. Anadolu tarih boyunca çeşitli göçlerin olduğu, farklı kültürlerin yaşandığı, savaşların yapıldığı, ticaret yollarının geçtiği bir coğrafyadır. Anadolu kültürü gelenekleriyle, örf adetleriyle, halk oyunlarıyla, mutfağıyla dünyanın sayılı zengin kültürlerindendir. Anadolu kültürünün nitelikleri, yapısı yeterince bilinmediği için turizm sektöründe Anadolu Halk kültürünün tanıtımı da bazen yanlış yapılıyor. Bu durum asırlar boyunca oluşmuş kültürel değerlere büyük zararlar vermektedir. Turizm işletmelerinde Türk kültürünün tanıtımıyla ilgili yapılan faaliyetlerin çoğu yetersiz veya sığ içerikler tercih edildiği için Anadolu Halk kültürünün tanıtımına katkı sağlamıyor. Kültürel değerleri, gelen konuklara doğru bir şekilde aktarmak için turizm sektöründe çalışan personelin de Anadolu Halk kültürünü doğru tanıyan ve doğru aktaran bireylerden oluşması çok önemlidir. Bu dersle turizm sektöründe görev alacak siz değerli öğrencilerimiz Anadolu Halk kültürünü tanıyacaksınız ve öğreneceksiniz. Bu ders sonunda, öğrendiklerinizi konuklara doğru bir şekilde aktarabileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır