Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Amarilidiceae çiçek çeşitleri

Dış mekân bitkileri, bitkiler dünyasının bir parçasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi dış ortamlarda yaşayan ve dış çevreyi güzelleştirmekte kullanılan bitkilerdir. Ancak bitkiler dünyasında o kadar çok dış mekân bitkisi vardır ki, bu bitkileri sınıflandırma yoluna gidilmiştir. Yapraklı ağaçlar, iğne yapraklı ağaçlar, ağaççık ve çalılar, sarılıcı ve yer örtücüleri örnek olarak verebiliriz. Bilim adamları bu sınıflandırmanın yanında bitkileri bir de bulundukları familyalara göre gruplandırma yoluna gitmişlerdir. Siz bu derste Amarilidaceae familyasının önemli bitkilerini öğreneceksiniz. Amarilidaceae familyasında 86 kadar cins ve 100 kadar tür bulunur. Çok geniş bir yayılım alanı gösteren bir familyadır. Amarilidaceae (Nergisgiller) familyası bitkileri çoğunlukla soğanlı nadir olarak rizomlu ve çok yıllık otsu bitkilerdir. Yaprakları genellikle 2 sıralı, az olarak 3 sıralı ya da sarmal diziliştedir. Yaprakların şekli yürek biçimindedir Çiçekler çok çiçekli kuruluşlar durumunda ya da az veya tek çiçek durumundadır. Çiçek yaprakları çok renkli, ayrı ya da bitişik durumda üçerli iki çevre üzerindedir. Yumurtalık alt durumlu olup üç gözlüdür. Meyve genellikle kapsül bazen de üzümsü meyve durumundadır. İşte siz bu ders ile Amarilidaceae familyası bitkilerin genel özelliklerini, üretimlerini, peyzajda kullanım alanlarını ve önemli türlerini öğreneceksiniz. Gerekli yerlerde Amarilidaceae familyası bitkilerin peyzajda kullanımları ve bunlarla ilgili uygulamalar yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler