Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk sanatı

Kuyumculuk öğrenmek isteyenler için kapsamlı dökümanlar, altın ve pırlanta çok değerlidir fakat özel yapım pırlanta ve takılar çok daha değerlidir. Sizlerde bu lüks sektörde yer almak isterseniz sitemizdeki resimli dersleri inceleyip kuyumculuk alanına herhangi bir kursa gitmeden adım atabilirsiniz. Pırlanta ve özel altın takılar yapımı hakkında dökümanlar


Altın ve Gümüş takı tasarımı 1

Takı sektöründeki gelişmeler, takı üretiminde makineleşme, çok önemli bir yer almasına rağmen takı üretiminde özellikle tasarım aşamasında insan faktörü önemini korumaktadır. Dünya piyasalarında rekabet edebilecek takıların oluşması, piyasada tercih edilen ürünler meydana getirebilmek her şeyden önce iyi bir takı tasarımcının zihninde planlanmasıyla oluşacaktır. Bu da araştırıcı, yaratıcı düşüncelerle iyi yetişmiş elemanlarla mümkündür. Takı sektöründe başarılı ve eğitimli takı tasarımcılara ihtiyaç vardır. Tasarımcı ,yapılacak takı tasarımı içindüşünceyi ve çözümleri zenginleştirecek yolları araştırabilmelidir.Takı tasarlarken yaratıcı çözümleri hazırlayıcı bir yolun izlenmesi Yaratıcılığın sınırlarını zorlayıcı özellikler üzerinde durmalıdır.Takı tasarımı sadece eline kalemi alıp çizmek değildir. Başarılı bir takı tasarımcısı, elindekiyle yetinmeyip araştıran, yenilikleri fuar, sergi-defile gibi etkinliklerden takip eden, dünya trendlerine uygun çağdaş düşünebilen aynı zamanda da geleneksel takı kültürünün, modern tarza dönüştürebilen çok yönlü bireylerdir. Dersin amacı,Tasarımcının,tasarımın ve yaratıcılığın ne olduğunu anlatarak tasarımda araştırmanın, bilgi toplamanın, kullanmanın önemini; güncel trendler doğrultusunda piyasadaki rekabet ortamına uygun tema seçerek doğru tasarım panosunu oluşturma becerisini kazandırmaktır. Bu ders size başarılı takı tasarımlar oluşturmanız için rehberlik edecektir. Detaylı bir araştırma, örnek çizimler ve yaratıcı fikirlerinizle bütünleşerek ileriye dönük, farklı tasarımlar oluşturma becerisini kazanarak sektörde ve eğitim alanında ihtiyaç duyulan nitelikte, eğitimli ve başarılı takı tasarımcısı olabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

sonayim takı

Bilgiler çok yarayışlı teşekkür ederim. Bende stilimonun tasarım yaırşmasına katılacağım. Bu bilgileri aklımda tutacağım ;)

17-07-2012 12:20

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır