Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk sanatı

Kuyumculuk öğrenmek isteyenler için kapsamlı dökümanlar, altın ve pırlanta çok değerlidir fakat özel yapım pırlanta ve takılar çok daha değerlidir. Sizlerde bu lüks sektörde yer almak isterseniz sitemizdeki resimli dersleri inceleyip kuyumculuk alanına herhangi bir kursa gitmeden adım atabilirsiniz. Pırlanta ve özel altın takılar yapımı hakkında dökümanlar


Kabartmalı takılar ve Süs eşyaları

İnsanoğlu var olduğu sürece kendisi ve çevresini, yaşadığı toplumda daha güzel ve çekici hale getirmek için hep çaba sarf etmiştir. Bu çaba el emeğinin öne çıktığı mesleklerin doğmasına neden olmuştur. Kakmacılık da bu mesleklerden birisidir. Kakmacılıkta bireysel yeteneklerin öne çıktığı, mesleki bilgi ve tecrübeyle birlikle uzun süreli deneyim gerektiren bir meslektir. Hala hazırda kullanılan, şekillendirme zımbalarının, deneyim ve tecrübe sonucu işlemi yapacak usta tarafından hazırlanıyor olması mesleğe özgü bir durumdur. Diğer mesleklerde olduğu gibi gelişen teknolojiye paralel olarak kakmacılık işlemleri makineleşmenin getirdiği avantajlar kullanılarak kalıpla yapılmaya başlasa bile el emeği göz nurunun değerini kaybetmediği nadir dallardan biridir. Mesleği yapan kişilerde mesleki bilgi ve becerilerin yanı sıra sanatsal görüş, estetik bakış açısı, geometri ve teknik resim kavramlarının yanında hayal gücü aranan özelliklerdir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır