Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Alevli yemek

İnsanlar yemek, yemek için çeşitli nedenlerle yiyecek içecek işletmelerini tercih etmektedirler. Kimi zaman başka milletlerin ya da başka yörelerin yemek kültürünü tanımak, hoşça vakit geçirmek, günlük hayatın stresinden kurtulup rahatlamak ya da yemek yerken sohbet etmek, kendilerini özel ve önemli hissetmek gibi nedenlerle, yiyecek işletmelerini ve özellikle de ala carte restoranları tercih etmektedirler. Her geçen gün değişen insan ihtiyaçları ve beklentileri yiyecek içecek sektöründeki rekabeti artırmaktadır. Güçlü rekabet ortamında işletmeler kaliteli bir hizmet sunmak ve farklı bir mönü ile kendi işletmelerine talep yaratmak için alternatif yollar denemektedir. Bu nedenle yiyecek içecek hizmeti sunan işletmelerde kalifiye personel ihtiyacı, artarak devam etmektedir. Siz bu güne kadar garsonluk mesleğinde birçok derste başarı sağladınız kalifiye servis personelinin gerektirdiği servis bilgi ve becerisinin büyük bir bölümünü tamamladınız. Böylece kalifiye servis personeli olma özelliğinizle, belli bir servis bilgi ve becerisine sahip bulunuyorsunuz. İşte bu dersi başarı ile tamamladığınız da bugüne değin öğrenmiş olduğunuz bilgi ve becerilerinizi salonda misafirlerin önünde sunma imkânını bulacaksınız. Bu ders ile yiyecek içecek hizmeti veren ala carte restoranlarda misafirlere, flambe servisi sunma mesleki bilgi becerisine sahip olacaksınız. Sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye personel siz olabilirsiniz. Ancak başarılı bir turizm personeli olabilmeniz için öncelikle bu mesleği severek ve isteyerek yapmanız ve daha sonra teorik ve pratik turizm eğitimini başarı ile tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler