Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Alçı pim yapımı tekniği

Endüstriyel üretimlerin önemli bir aşamasıda alçıdan model ve kalıp yapımdır. Kalıplara yapılan dökümler seri ve standart üretimi sağlar. Seramik üretimi yapabilmek için ilk olarak malzemeyi tanımak gerekir Model ve kalıp yapımında kullanılan alçıyıve alçının özelliklerini tanımak işe başlamanın ilk adımıdır. Alçıhazırlamada kullanılan uygun teknikler öğrenildikten sonra, alçıdökümü yapabilmek model ve kalıp şekillendirmenin gerekliliğidir. Kalıp yapımında kullanılan pim size çok parçalıkalıplarıdağılmadan bir arada tutma kolaylığısağlayacaktır. Bu dersi tamamladığınızda alçıyıtanıyacak, model ve kalıp şekillendirmede kullanılan alçının hazırlanmasınıöğrenecek, alçıdökümü yapabileceksiniz. Kalıp yapımıiçin gerekli olan pim (kilit) sistemini öğrenerek alçıyüzeyine pim çeşitlerini rahatlıkla uygulayabileceksiniz. Bu tekniği model kalıp yapımıiçin kullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler