Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Alçı ile Kalemlik yapımı

Alçı model dizaynı ve model yapımı dikkat gerektiren bir iştir. Model hazırlama; hazırlanacak modellerin fonksiyonları, estetik yapısı ve seri üretim şekli göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Model görünüş olarak seramik mamulün aynısıdır. Yaratıcılık ve estetiğin bir araya getirilmesi ile yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan ürün eser niteliği taşır. Hazırlanan model ne kadar düzgün olursa ortaya çıkacak olan seramik ürün de o derecede düzgün olur. Bu nedenle model hazırlama aşamasında çok dikkatli ve titiz çalışmak gerekir. Bu dersi tamamladığınızda, kalemlik modeli tasarlayıp teknik resim kurallarına uygun yapım resmini çizebileceksiniz. Kalemlik modeli şekillendirmek için çalışma tezgâhını hazırlayabilecek, alçı dökümü yapabileceksiniz. Kalemlik modelini tekniğine uygun şekillendirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler