Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Alçı ile Kalemlik yapımı 2

Kalıplama, seri üretimin vazgeçilmez bir unsurudur. Seramik sektöründe istenilen ürünü çok sayıda ve çabuk elde edebilmek için çeşitli tekniklerde hazırlanmış kalıplardan faydalanılır. Hazırlanan kalıplar tek parçalı, iki parçalı, üç parçalı ve çok parçalı olabilir. Kalıbın parça sayısı, modelin geometrik yapısına göre belirlenir. Kalıp yapmak için ise belli bir teknik bilgiye ve el beceresine sahip olmak gerekir. Bu nedenle gerekli olan teknik bilgileri iyice kavrayarak kalıp yapma uygulamalarını aşamalı bir şekilde öğrenmek gerekir. Kalıp alma uygulamalarını çoğalttıkça el becerisi artar ve uygulama yapan kişide konu ile ilgili bir birikimi oluşur. Bu dersi tamamladığınızda kalemlik modelini iki parçalı kalıp yapımı için hazırlayabilecek ve modelin kalıbını tekniğine uygun yapabileceksiniz. Böylece ilerleyen aşamalarda çeşitli ürünlerin iki parçalı kalıbını yapabilme bilgi ve becerisine sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler