Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


Alçı hazırlama teknikleri

İnsanoğlu yaratılışından bugüne kadar geçen süre zarfında yaşamını sürdürebilmek için güvenli bir yere ihtiyaç duymuştur. Başlangıçta bir mağara veya ağaç dalları ile kamışlardan yapılan basit bir kulübe yeterli iken, sonraları taş, tuğla, kerpiç, ahşap gibi yapı malzemelerinin kullanılmasıyla değişik şekillerde yapılar inşa etmiştir. Zaman ilerledikçe teknolojinin de gelişmesiyle insanların yaşadıkları mekânları daha kullanışlı ve daha estetik hale getirme ihtiyaçları ortaya çıkmıştır. Günümüz koşullarındaki yoğun şehirleşme karşısında insanlar, sıkıştırılmış iş ve yaşam alanlarından kurtulmak amacıyla bulundukları mekânları daha estetik, aydınlık ve zevkli ortamlar hâline getirmek için uygulaması kolay, ekonomik , insan ve çevre sağlığına yararlı yeni yapı malzemelerinin arayışına girişmişlerdir. Sizlere bu derste, yaşadığımız mekanların daha ferah ve estetik olması için yapılan uygulamalardan bir kısmını teşkil eden alçı ve alçı uygulamaları hakkında bilmeniz gereken bilgi ve beceriler aktarılmaktadır. Sizler bu derste yer alan bilgi ve becerileri kazandıktan sonra kendinize ve mesleğinize olan güveninizi daha da artırabilecek, yaşadığınız mekânları daha ferah ve estetik hâle getirebilecek ve toplumda bu konuda aranan bireyler olabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır