Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


Ahşap işçiliği

Günümüzde hızla teknoloji doğrultusunda ana meslek dalları kendi içerisinde ihtiyaca bağlı olarak meslek dallarına ayrılmıştır. Bu mesleklerde artık ne iş olsa yaparım yerine tek bir alanda branşlaşma ya gidilmiştir. Alanım yada iddialı olduğum meslek bu; mantığı revaçta olmaktadır. Kişilerin sevdikleri mesleklerde daha başarılı olacağı bilinmektedir. Kişileri mesleklere itme yerine onlara meslekler hakkında bilgilendirip, bireysel yetenekleri doğrultusunda rehberlik ederek kendi tercihlerini yapmalarına olanak sağlanmalıdır. Bu doğrultuda meslek dersleri oluşturulmuştur. Bu derste inşaat teknolojisinin en eski yapı malzemesi olan ahşap, günümüzde de geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Doğal ve sıcak görünümlü bir malzeme olması nedeniyle insan psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Ahşap, bu derste, genel özellikleri ile tanıtılmış, ahşap işlemenin temelini teşkil eden işler, işlem basamaklarına ayrılarak sunulmuştur. Ahşabın tanıtılması, özellikleri, kesilerek ve rendelenerek değişik metotlarla birleştirmeleri ve eklenmeleri konu edilmiştir. Bu ders başarıya giden yolda öğrencilerin yararlanacağı kaynak niteliğindedir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır