Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Açık tohumlu bahçe bitkileri

Ülkemizin doğal bitki örtüsüne baktığımızda ormanların varlığı dikkat çekmektedir. Bu ormanlar içinde de iğne yapraklı bitkiler ön plandadır. Büyük çoğunluğu hep yeşil olan iğne yapraklı bitkilere kozalaklı bitkiler de denilmektedir. Bu adın verilme sebebi ise tohumların kozalak biçiminde olmasından kaynaklanmaktadır. İğne yapraklı bitkilerin genel görünümü piramit formludur. Dikine büyüme gösterir. Genellikle ağaç veya ağaççık şeklindedir. İğne yapraklı bitkilere büyük ilgi duyulmaktadır. Bu ilginin başlıca sebebi bu grubun her dem yeşil olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanında kışın yaprağını döken çeşitleri de vardır. İğne yapraklı bitkilerin hemen her boyu tüm mevsimlerde bahçelerin ana bitkisini oluşturmaktadır. Bahçenin temel yapı taşlarıdır. Bahçelerde tek olarak kullanıldıkları gibi çit bitkisi olarak da kullanılabilmektedir. Farklı boy ve yapıları, değişik renklerdeki yaprakları ile çok güzel kompozisyonlar oluşturulabilir. İşte siz bu dersi tamamladığınızda; açık tohumlu bitkilerin genel özelliklerini ve yapılarını tanıyarak onların nasıl kullanılabileceğini öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler