Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Açık Büfe çeşitleri

Açık büfe servis şekli insanların yemekleri rahat seçme, istediği kadar alma ve daha geniş zamanda yemek yeme isteğini karşılamak amacıyla doğmuştur. Günümüz otelciliğinde özellikle tatil yerlerinde oldukça fazla görülen bir servis biçimidir. Çok fazla servis elemanına gereksinim duyulmaması bu servisin son yıllarda yaygın bir şekilde uygulanmasını sağlamıştır. Çok çeşidin olduğu bir büfeden yemek almak konukları memnun etmektedir. Büfe misafirlerin rahatça gelip görebileceği ve yiyeceğini alabileceği bir yere, masalar yan yana dizilerek üzeri örtülür ve etrafı da etekle (skört) kapatılarak kurulabilir. Profosyonel otellerde sabit hazırlanmış mermer, cam, yuvarlak veya oval vb. Açık büfeler için hazırlanmış deskler üzerinde ve geniş ferah salonlarda yiyecekler bir sistem dâhilinde iştah açıcı bir şekilde masalara yerleştirilir. Salonun hazırlanması, belli kurallar dahilinde yapılır. Ancak yiyecekleri süslemede sınır yoktur diyebiliriz tamamen ustaların hayal gücü ve becerilerinin sanata dönüşümüdür. Bu ders ile bugüne kadar hazırlamasını öğrendiğiniz yemeklerin açık büfe için nasıl hazırlanacağını öğreneceksiniz ve açık büfe hazırlama becerisi kazanacaksınız. Ayrıca öğrendiklerinizide açık büfe hazırlayarak sergileme imkanı bulacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

yezzz belgeler açılmıyor

neden belgeleriizi görüntüleyemiyorum?

19-03-2010 05:58

  webmaster belge

  Yukarıdaki "Belgeyi Oku" linki google PDF okuyucusunu çağırıyor. eğer orda sorun varsa "PDF indir" tuşuna basıp bilgisayarınızda Adobe Reader ile okuyabilirsiniz.

  19-03-2010 12:33

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler