Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Tuvalet, gece elbisesi dikimi

İnsan giysisiyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır, sözü günümüzde ne kadar sık kullanılır. Bu söz bize giyinmenin önemini bir cümle ile özetlemiştir. Bununla beraber giysi, ortama ve zamana uygun giyildiğinde kişiye güven verir, kişilik kazandırır. O halde çeşitlilik de önemlidir. Gece kıyafeti olarak tuvalette de bu çeşitlilikte yerini almıştır. Hazırlanan bu dersle tuvalet dikimi yeterliliğini sizlere kazandırmak amaçlanmıştır. Tanımlamak istediğimiz tuvalet modelini yaka, kol, manşet, kapanma şekli gibi ana hatları ile değerlendiririz. Ancak tuvalette ilk bakışta göze çarpan detay süslemesidir. O halde bu detayların doğru ve net dikilmesi modelin kalite ve estetiğini artıracaktır. Bu ders içinde tuvalet üretiminde kullanacağınız kumaş, model ve süsleme özelliklerini içeren bilgi ve becerileri kazanacaksınız. Ayrıca bu bilgiler, kadın terziliği sektörünün herhangi bir bölümünde yer aldığınızda daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Modelin yaka, kol ağzı temizleme, kapanma payı çeşidinin teknik dikiminin bilinmesi, doğru tuvalet kalıbı hazırlamanın ilk şartıdır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

baharrrrrrrrrr gelinlik kalıbı

ben meslek lisesinde okuyorum defilemiz var ve ben gelinlik dikmek istiyorum bu yüzden üstüme güzel oturabilicek bir geinlik kalıbı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

24-10-2011 07:53

  semra askili elbise

  tekparca askili ebise nasil dikilir

  11-11-2011 18:54

   nadereh

   abiye dikmek istiyorum irandan nadereh

   29-04-2012 17:30

    nadereh

    kizimin nikahdan sonra genclerle bir parti gibi toren yapcaklar nasil elbise oygun olur yardimci olursunuz sevinirim tesekorler.

    29-04-2012 17:33

     Mesaj

     Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
     Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
     Öneriler
     Diğer Dersler