Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Bluz kalıpları, 12-16 yaş kızlar için

Çocuk giysi tasarımı ve kalıp hazırlamada en önemli unsur, çocuğun gelişim evreleri hakkında bilgi sahibi olmak ve bu özellikler doğrultusunda kalıp çıkarmaktır. Bu ders 12- 16 yaş çocuk giysi tasarımı ve kalıp hazırlama çalışmalarına yardımcı kaynak oluşturmak amacı ile hazırlanmıştır. Çalışmadaki çizimler sektördeki çeşitli firmaların baz kalıplarından ve çeşitli üniversitelerin hazır giyim bölümü kaynaklarından alınmıştır. Ölçü tabloları ise ismi geçen firmaların hâlâ kullanmakta oldukları standart ölçü tablolarıdır. Farklı sistemlere göre de verilmiş ölçü tabloları yer almaktadır. 12-16 yaş grubu temel ve model uygulamalı bluz kalıbı üzerine çalışılan bu ders sizlere seçmiş olduğunuz meslekte yol gösterecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler